views
18 بهمن 1401 - 13:49

روشنگری جوانان کلید خنثی سازی توطئه دشمنان است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین، گفت: روشنگری جوانان کلید خنثی سازی توطئه دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر سه شنبه در گردهمایی روحانیون شیعه و اهل سنت استان کرمانشاه با موضوع جهاد تبیین و دستاوردهای ایام الله دهه فجر که در مجتمع بعث برگزار شد از روشنگری جوانان به عنوان کلید خنثی سازی توطئه دشمنان یاد کرد.

وی افزود: امیدوارم همه برنامه‌های ما برای تقویت اسلام باشد و توفیق داشته باشیم در خدمت اسلام باشیم زیرا پیامبر اکرم (ص) مبنای کار خود را بر تشکیل حکومت الهی گذاشت و در این حکومت مجموعه دستورات خداوند را اجرا نمود و امروز می‌بینیم امامین انقلاب اسلامی همان سیاست پیامبر (ص) را اجرا می‌کنند.

امام جمعه کرمانشاه با مهم دانستن اسلام سیاسی، تصریح کرد: باید بدانیم در حکومت اسلامی سیاست از دیانت جدا نیست زیرا حرکت امام راحل (ره) برای آزادی مسلمانان بر محور دین و با سیاست اجرا شد و همه ما را نجات داد و قدرت عظیم مسلمین را به آنان بازگو فرمود.

علما بیان کرد: قدرت اسلام منبعث از قدرت الهی است و می‌بینیم اسلام سیاسی با بیداری مردم، ۲ هزار و ۵۰۰ سال پادشاهی را کنار گذاشت که همین حیرت دنیا را در پی داشت.

وی خطاب به قشر جوان جامعه گفت: فرزندان عزیز ما باید مراقب توطئه‌های استکبار باشند و بیدار باشند و بدانند دشمن چه ترفندی‌هایی برای گمراه نمودن آنان برنامه ریزی کرده است.

امام جمعه کرمانشاه افزود: می‌بینیم امام راحل (ره) همه ما را بیدار کرد و به ما فرمود باید با هوشیاری و آگاهی مراقب دشمنان باشیم بنابراین یکی از مهمترین رسالت روحانیون آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024805